bilim ve teknoloji haberleri

300 Bin Kişiye Ücretsiz İnternet Verilecek

0 0

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ve Kalkınma Bakanlığı tarafından ortak bir şekilde yürütülen çalışmalar kapsamında Türkiye genelinde ihtiyacı olan ailelere ücretsiz internet hizmetinin verileceği duyuruldu. Ücretsiz bir şekilde verecek bu internet hizmeti sayesinde ailelerin ve özellikle ailedeki öğrenci çocukların ihtiyaçlarını karşılaması hedeflenirken aileler aynı zamanda koruma altına alınacak.

Hedef 300 Bin Kişi

300 bin kişinin internetten ücretsiz bir şekilde yararlanabilecek olması internet ihtiyacının daha kolay bir şekilde karşılanmasını yanı sıra yaygınlaşmasını da sağlayacak. Bu bakımdan özellikle ekonomik anlamda zorlu bir süreçten geçen aileler internet ihtiyaçlarını ücretsiz bir şekilde karşılayarak devletten yardım alabilecek.

Görev Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakıfları’na

Bakanlıklar tarafından yürütülen projeler kapsamında özellikle Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakıflarına büyük bir sorumluluk yüklenecek. Her il ve ilçede kurulmuş olan vakıflar ve vakfa bağlı olarak işlem yapan resmi kurumlar ihtiyacı olan aileleri belirleyecek. Böylece ihtiyacı olan ailelerin belirlenmesinin ardından bu ailelere internet hizmeti sağlanacak.

İnternet hizmetlerinin kapasitesi ile ilgili bugüne kadar resmi bir açıklama yapılmazken sınırsız ve adil kullanım kotasına sahip internet hizmetinin sunulması bekleniyor. Bu internet hizmetinin en önemli avantajlarından bir tanesi de internetin koruma altına alınacak olması. Öyle ki aile koruma programı ile korunacak internet ile evdeki çocukların internetten kendilerini olumsuz yönde etkileyecek içeriklere ulaşması engellenecek.

Türkiye’de başlatılacak olan bu proje aynı zamanda örnek teşkil edecek. Öğrencilerin okuldaki derslerine katkı sağlayacak içeriklere ulaşması, derslerini ve ödevlerini internet üzerinden yapabilmesi sunulan bu imkan ile birlikte mümkün olacak. Bu açıdan bakıldığında Türkiye genelinde başlatılan proje 300 bin kişinin internet ile buluşmasını sağlayacak.

Proje 2017’de Başlayacak

Projenin 2017 yılı itibariyle resmen faaliyete geçeceği belirtilirken aynı zamanda Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na müracaat edebilecek. Aileler hizmetten yararlanmak adına başvurusunu iletme imkânına sahip olacak.

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: