bilim ve teknoloji haberleri

360 Derecelik Canlı Videolar Facebook’a Geliyor!

0 1

360 derecelik canlı video özelliği için kolları sıvayan Facebook, kullanıcılarına yeni bir deneyim sunma aşamasında. Söz konusu özellik ile birlikte önemli adımlar atılmış olacak. Geçtiğimiz gün 360 derecelik canlı video özelliğini kullanıma sunmak için hazırlık içerisinde olduklarını duyuran firma 360 derecelik açıları hayatımızın bir parçası haline getirmek istiyor. 

Firmanın sunmuş olduğu yeni özellik ile birlikte kullanıcılar Facebook’ta oynatılan videolarda artık etraflarına, aşağıya ve yukarıya bakarak videoyu canlı olarak 360 derecelik açılarla da izlemesi mümkün olacak. Neredeyse hepimizin aktif olduğu sosyal ağ canlı video konsepti ile farklı bir boyuta taşınmış olacak.

Facebook için yaşamsal bir önem taşıyan bu özellik için Facebook’un CEO’su hepimizin yakından tanıdığı Mark Zuckerberg bu formar hakkında “canlı video için altın bir çağ” sözlerini kullanıyor. Yaşamsal çabalarıyla doğrudan bağlantılı olan bu özellik sanal gerçeklik başlığı adı altında Oculus Rift’ı kullanıma sunmasıyla birlikte VR üzerinden kullanıcılara sosyal bir yaşatmıştı. 

360 derecelik canlı video özelliğinin şimdilik sadece yayıncılara açık olarak sunulacak. Kullanıcıların da biraz bu özelliği beklemesi gerekiyor. 360 derece canlı video yayını yapan ilk olarak National Geographic olacak. 

Peki siz Facebook’un yeni 360 derecelik canlı video özelliğini nasıl buldunuz?

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: