bilim ve teknoloji haberleri

3D Touch Android Nougat’a Geliyor

0 0

Android Nougat için yeni bir versiyon daha piyasaya sunulurken, yeni versiyon ile birlikte kullanıcılar 3D touch özelliğini de kullanabilecek.  Google tarafından yapılan son açıklamalar ile birlikte Android Nougat Beta versiyonunun kullanıcılara sunulduğu belirtilirken, Beta versiyon ile birlikte yeni versiyonda yer alan önemli özellikler de görülmeye başlandı.  

Android Nougat Gelişiyor

3D Touch özelliği daha çok Apple ile özleşirken, iPhone, MacBook cihazlarıyla kullanılan 3D Touch özelliği, Android Nougat ile birlikte artık Android işletim sistemini kullanan cihazlarda da kullanılacak. Android Nougat 7.1 Beta versiyonu ile birlikte gelen bu özellikler kuşkusuz işletim sistemini çok daha etkin bir hale getirecek.

Şu Anda Kullanılabilir!

Android Nougat 7.1 versiyonunu kullanma imkanı bulunan kişiler, 3D Touch özelliğini de deneyebilir. Şu anda kısıtlı modellerde kullanılabilen güncelleme için kullanıcıların Nexus 6P, Nexus 5X ve Pixel C modellerinden birisine sahip olması gerekiyor.

3D Touch Nasıl Kullanılacak?

Daha basit bir yapıda düzenlenen 3D Touch özelliği kişilerin herhangi bir nesneye ya da bağlantıya 1 saniye boyunca basması ile aktif hale geliyor. Böylece pek çok yan işlem de kolay bir şekilde Android Nougat ile yapılabiliyor. 

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: