bilim ve teknoloji haberleri

ABD’de Apple Pay Yüzde 35’e Ulaştı!

0 0

Apple Pay’ı yöneten Jennifer Bailey San Fransisco’daki Code Commerce adı verilen konferansta konuşma yaparken bu konuşmasında Apple Pay ile ilgili önemli bilgiler verdi.  Çalışmaların ardından geçen iki yıl sonrasında Apple’ın, Apple Pay’ı destekleyen perakendecilerin% 4 oranlarından % 35 oranlarına ulaştığı belirtilirken bu yüzdelik oranlar 4 milyon perakendeciyi ifade ediyor.

Büyüme Artacak!

Kredi kartı gibi ödeme sistemlerinden ziyade mobil olarak Apple Pay ile ödeme yapmanın daha fazla benimseneceği tahmin edilirken dünya genelinde ödeme sistemleri için Apple Pay ve benzeri uygulamaların kullanılması tahmin ediliyor. Bu bakımdan Apple Pay şimdiden ABD için önemli bir atılım elde etmiş durumda.

Apple Ortak Çalışabilir!

Apple Pay için Apple’ın önemli bir ivme yakaladığı belirtilirken bu alanda Apple’ın tek başına yolunca devam etmeyeceğinin de ilk sinyalleri verildi.  Öyle ki Bailey yaptığı açıklamada Apple’ın çok sayıda ortakla çalışması gerektiği konusunda düşündüklerini ve bu konuda gelişmenin yaşanabileceği ifade edildi.

Şu anda ABD’nin yüzde 35’ine ulaşmayı başaran Apple’ın önümüzdeki süreçte yükselişinin daha da hızlı olması bekleniyor. Böyle bir durumda Apple için önemli gelir kalemlerinden birisi de Apple Pay olacak.

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: