bilim ve teknoloji haberleri

ABD’de Google Ve Facebook Ambargo Koydu

0 0

Mobil uygulamaların son dönemlerde daha fazla kişiler tarafından tercih edilmeye başlanması ciddi bir pazarın oluşmasını sağlarken özellikle Amerika Birleşik Devletleri gibi kullanım oranlarının daha yüksek olduğu bölgelerde mobil uygulamalarının çok daha yüksek indirme sayılarına ulaştığı görülebiliyor. Konu ile ilgili yapılan son araştırmalarda ise bu durum tam anlamıyla gözler önüne serilmiş durumda. Öyle ki Amerika Birleşik devletlerindeki en popüler 10 mobil uygulamasının 8 tanesi Google’a ve kalan iki tanesi Facebook’a ait.

Araştırma Statista‘dan

Statista tarafından yapılan araştırmalarda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kullanım oranları yakından incelenirken ilk sırada aylık 149.6 milyon kullanıcısı bulunan Facebook yer aldı. Bir alt sırada Facebook’u takip eden diğer bir uygulama ise Messenger oldu. Messenger 131.6 milyon kullanıcıya sahip olurken ilk iki sıra böylece Facebook tarafından kapatılmış oldu.

Google ise YouTube, Google Maps, Google Play ve Gmail gibi uygulamaları ile sıralamada yer alan diğer bir firma. Apple gibi pek çok uygulamanın sıralamada yer almaması ve ilk 10’a girememesi dikkatlerden kaçmazken Google ve Facebook’un mobil sektörde de ne kadar güçlü olduğu yapılan son araştırma ile birlikte görüldü. Firmalar her ne kadar zaman zaman düşüş yaşasa da şu anda sektörün lideri durumunda. 

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: