bilim ve teknoloji haberleri

Adobe’den Yeni Uygulama VoCo

115

Adobe tarafından yapılan son tanıtımda ses kayıtları için PhotoShop olarak görülen yeni bir araç tanıtıldı. VoCo ile artık kişilerin ses kayıtları üzerinden çeşitli değişiklikler yapması ve kişilerin ses kaydı üzerinden farklı konuşmaların hazırlaması oldukça kolay olacak. Yapılan tanıtımlarda yeni ses kaydı aracına Adobe VoCo adı verildiği belirtilirken kısa süre içerisinde bu uygulamanın yüksek kullanım oranlarına ulaşması bekleniyor.

Sesi Analiz Ediyor

Ses kayıtları üzerinden özel bir şekilde analiz işlemlerini gerçekleştiren VoCo kaydın kelimelere dökülmesini sağlıyor. Böylece kişiler istediği kelimeleri karıştırarak farklı konuşmalar hazırlayabiliyor. Ses kaydının alt bölümünde yer alan kelime bölümü üzerinden kişilerin kolay bir şekilde konuşmayı farklı şekillerde hazırlayabilmesi mümkün olduğundan dolayı uygulamanın farklı amaçlar için kullanılabilmesi de mümkün. Bu konuda en çok dikkat çeken detaylardan bir tanesi ise uygulamanın özellikle ses kayıtlarının dökümü konusunda büyük bir kolaylık sunması.

İsteyen kişiler video içeriğindeki sesleri kelime kelime yazmak yerine Adobe tarafından kullanıma sunulan uygulama ile kolay bir şekilde gerçekleştirebilecek. Bu açıdan önümüzdeki dönemlerde Adobe’nin yeni sisteminin yüksek indirme oranlarına ulaşarak popüler hale gelmesi bekleniyor

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Yorumlar
%d blogcu bunu beğendi: