bilim ve teknoloji haberleri

AirDroid uygulaması ile Wi-Fi üzerinden Android cihazınızı kontrol edin.

5

Mobil cihazlarımız hemen hemen istediğimizi  yerine getirebilecek yeteneğe sahip olabilir ama bazen klasik sistem bileşenleri (klavye, mouse vb.) ile işlerimizi çok daha kolay halledebiliyoruz ve böyle durumlarda bir takım özel uygulamalara ihtiyaç duymamak elde değil.

Android cihazımızı Wi-Fi aracılığıyla yönetimi hiç bukadar kolay olmamıştı,  artık ayrı ayrı uygulamalar kullanmaya gerek yok çünkü beta sürümünden ve sürecinden yeni çıkan AirDroid uygulaması dosya yönetimi ve SMS yönetiminden çok daha fazlasını yapmakta. Şimdi bu programı nasıl kullanıyoruz onu öğrenelim.

airdroid 2 teknokistan

AirDroid uygulamasını kullanmak çok kolay, Mobil cihazında uygulamayı açıp cihazınızın içsel ip adresinin 8888.portuna herhangi bir web tarayıcısı (crome, İnternet Explorer) üzerinden bağlanmak ve uygulamanın rastgele oluşturduğu şifre ile giriş yapmak yeterli olacaktır.

AirDroid uygulaması  ile neler yapabiliriz şöyle sıralayabiliriz:

  • SD kartınızın içindeki dosyalara tam erişim. Kesme, kopyalama, yapıştırma, arama, yeniden adlandırma ve silme
  • SMS okuma, gönderme, iletme ve silme
  • Uygulamaları yükleme(.apk uzantılı dosyaları), kaldırma, yedekleme, arama ve toplu işlem yapabilme
  • Fotoğrafları muhteşem bir arayüzle görüntüleyebilme(slayt şov yapabilmek mümkün), silme, içe aktarma, dışa aktarma, arkaplan resmi olarak ayarlayabilme
  • Kişi listenizde grupları görüntüleyebilme, kişi oluşturma, arama günlüğünü görüntüleyebilme
  • Bildirim seslerini arama, önizleme, içe aktarma, dışa aktarma, silme ve arama, bildirim ya da alarm sesi olarak atayabilme
  • Müziklerinizi oynatabilme, arayabilme, içe ve dışa aktarabilme, silme ya da alarm sesi olarak atayabilme
  • Gerçek zamanlı ROM, SD kart, Batarya, CPU ve RAM bilgisinin raporlanması & kullanılabilir/kullanılan/toplam şeklinde kaynak raporlarının gösterilmesi ve tek dokunuşla sistem hızlandırma(RAM boşaltılması)
  • Çalışan uygulamaları kapatabilme ve uygulamaları kaldırabilme

airdroid 2 teknokistan__

AirDroid uygulamasının sorunsuz çalışabilmesi için Android 2.1 ve üzeri versiyona sahip(4.0 desteklenmiyor) bir cihaza ve modern bir tarayıcıya(Google Chrome 12 ve daha üst versiyonları, Firefox 3.6 ve daha üst versiyonları, Safari 5.0 ve daha üst versiyonları) sahip olmanız gerekli.
Uygulama  yeni olduğu için problemlerle karşılaşmanız gayet doğal, böyle durumlarda support@airdroid.com adresine probleminizi gönderirseniz uygulamanın geliştiricisine yardımcı olmuş olursunuz.

AirDroid uygulamasını bu linkten indirebilirsiniz

AirDroid İndir

Yorumlar
%d blogcu bunu beğendi: