bilim ve teknoloji haberleri

Airpods Ne Zaman Satışa Çıkacak?

0 1

Apple tarafından gerçekleştirilen tanıtım etkinliklerinde yeni iPhone serisi görücüye çıkartılırken yeni telefonlarda kulaklık girişini iptal edilmesi kablosuz kulaklık kullanılmasını da zorunlu kıldı. Bu konuda oldukça farklı tartışmalar yaşanırken gelen son bilgilerde yeni kulaklıkların artık satışa çıkabileceği belirtiliyor.

Sürekli Ertelendi

Telefonlarda kulaklık girişi olmamasına rağmen kulaklık satışını geciktiren ve çeşitli sorunlar sebebiyle bir türlü satış işlemlerine başlayamayan Apple’ın önümüzdeki hafta itibariyle kulaklık satışına başlayacağı belirtilmişti. Her ne kadar kulaklıkların geçtiğimiz ay içerisinde satılacağı belirtilmiş olsa da yaşanan gecikme ile birlikte satış tarihi bu aya çekilmişti.

Kullanıcılar Tepkili

Özellikle ön siparişle kulaklığı satın alan kullanıcıların büyük bir bölümü yaşanan bu gecikmeden dolayı siparişlerini iptal etmek isterken yapılan son resmi açıklamalarda 17 Kasım ile 19 Kasım arasında stokların hazır olacağı ve siparişlerin teslim edileceği belirtildi. Yapılan açıklamalar ile yaklaşık bir hafta sonra yeni donanımların satışa çıkacağı ve kullanıcılara teslim edileceğinin belirtilmesi şu an için tepkilerin biraz da olsa azalmasını sağlamış durumda. Fakat Apple söz verdiği gibi bu tarihlerde de satışa gerçekleştiremezse önümüzdeki süreçte ciddi sıkıntılar yaşanabilir. Hem yeni iPhone modellerinin hem de yeni kablosuz kulaklarını piyasada iyi bir satış rakamına ulaşabilmesi adına Apple’ın bu tarihte mutlaka yeni donanımlarını satışa çıkarması gerekiyor.

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: