bilim ve teknoloji haberleri

Almanya Hükümeti Facebook’a Çok Sert Çıktı!

0 0

WhatsApp yönetimini elinde bulunduran Facebook, iki uygulamanın entegreli bir şekilde çalışması ve özellikle reklam servislerinin geliştirilerek daha iyi bir hizmetin sunulması amacıyla WhatsApp kişisel bilgilerini almak istemişti. WhatsApp için yapılan bu güncelleme kullanıcıların verilerini derlediği amacıyla ciddi bir şekilde eleştiri alırken bu eleştirilere bir yenisi daha eklendi.

Açıklamalarda Gözdağı Verildi

Almanya hükümeti tarafından yapılan resmi açıklamalarda Facebook’a çok sert bir şekilde uyarılar yapılırken WhatsApp kullanıcılarının farkında olmadan ya da izinsiz bir şekilde verilerinin toplanmasının hiçbir şekilde kabul edilmeyeceği belirtildi. Bu gelişmeyle birlikte sosyal medya yöneticileri için oldukça zor bir süreç başladı. WhatsApp üzerinden böyle işlemlerin yapılabildiği kanıtlanırsa bundan sonraki süreç içerisinde sadece Almanya hükümeti tarafından değil pek çok farklı Avrupa ülkesinin de tepki göstermesi mümkün görünüyor.

WhatsApp satın alma işlemleri gerçekleştirildikten sonra kullanıcı bilgilerinin gizli kalacağı açık bir şekilde beyan edilerek bir anlamda söz verilmişti. Facebook tarafından verilen bu sözün iki yıl sonra unutulması ya da ticari kaygılar ve geliştirmeler amacıyla yutulması tepki çekmiş durumda. Üstelik sadece Almanya hükümeti tarafından değil Whatsapp kullanan milyonlarca kişi tarafından da bu durum oldukça rahatsızlık yaratıyor. Kullanıcı verilerinin reklamverenler ile paylaşılacak olması izinsiz bir şekilde verilerin başka kişilerin eline geçmesine neden olacak.

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: