bilim ve teknoloji haberleri

Amazon, Prime Air ile Gökleri Fethedecek

0 0

Amazon, müşterilerine daha hızlı kargo gönderebilmek amacıyla uçaklarıyla hizmet ediyor.

Üzerinde “Prime Air” yazılmış bir kargo uçağı, Salı günü Lehigh Valley Uluslararası Havalimanı’ndan havalanıp New York şehrinin üzerinde içinde kargolar ile dolaşmaya başladı. Üzerinde ”Prime Air” logolu bu uçaklar bir hava yoluna ait değil, onlar kargo ve pazar devi Amazon.com’un kargo uçakları.

Amazon.com Inc tarafından kiralanan 40 jetten bir tanesi perakende devinin müşterilerinin teslimat talebini karşılayacak yeni bir kargo hizmeti sunmaya başladı. Reuters tarafından incelenen ayrıcalıklı yük verileri ve ülke genelindeki havaalanı yetkilileri ile yapılan görüşmeler, Prime Air uçaklarının neredeyse dolu olduklarını, ancak uçakların yapısı nedeniyle hafif yüklerle uçtuğunu, FedEx Corp ve United Parcel Service Inc’in değerli işlerini Amazon’a kaptırmaya başladığını gösteriyor.

Ulaştırmada kamyonların yerine uçaklara geçişin yaygınlaştırılması, Amazon’un en önemli çabalarından birisi ve bu sayede maliyetleri kontrol altında tutarken hızlı sevkiyat ile yeni müşteriler elde etmeye çalışıyor. Dünyanın en büyük çevrimiçi perakendecisi, yılda 99 dolara sadece iki günde gönderim sözü veren Amazon Prime tahmini olarak 35 milyondan 50 milyona kadar Amerikalı müşterilerine hizmet etmek için daha sık çalışıyor.

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: