bilim ve teknoloji haberleri

Amiral Gemileri Batarya Ömrü İncelemesinde!

0 0

Samsung, Sony ve Apple gibi telefon sektörünün en önemli üreticilerinin amiral gemilerinin bataryaları test altında alındı. 2013 yılından itibaren çıkartılan modeller üzerinden yapılan incelemelerde modellerin eşit şartlarda ne kadarlık bir batarya ömrünü sunduğu araştırılırken, bu konuda pek çok markanın da gelişimini izlemek mümkün oldu.

Kişilerin mobil kullanımı arttıkça, telefonlardaki batarya süresi de daha fazla öneme sahip olurken, 2013 yılı ile yapılan çalışmalarda kapsamlı bir rapor hazırlanmış durumda. Samsung, Apple, HTC, Sony, Motorola ve LG’nin yer aldığı raporda, bazı modellerin çok fazla inişli çıkışlı bir grafiğe sahip olması da dikkatlerden kaçmadı.

En Uzun Batarya Ömrü Samsung’ta!

En uzun batarya ömrü sunan telefon modeli Samsung tarafından üretilen Galaxy Note serisi oldu. Samsung’un ardından sıralamaya giren model ise Xperia Z ve X serisi oldu. Aynı zamanda Samsung Galaxy S serisi de sıralamaya girmeyi başardı.

Apple’ın en önemli modeli iPhone’da batarya ömrü konusunda sürekli bir artış yaşanıyor. Bu bakımdan geleceğe yönelik de zirveyi zorlayabilşecek duruma gelebilmesi mümkün. HTC One M modeli ile orta seviyede bir kullanım sağlarken, diğer marka LG farklı olarak düşüşe geçmiş durumda. Batarya kapasitesini 2013 yılı itibari ile düşürmeye başlayan LG, şu anda tüm markalardan geri almış durumda.

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: