bilim ve teknoloji haberleri

Android 7.1 Neler Getirecek?

0 0

Android 7.0 şu anda piyasada kullanılsa da Google, kendi telefonları için özel olarak Android 7.1 sürümünü geliştirerek ilk defa Pixel serisinde bu işletim sistemi versiyonunu kullanmayı tercih etti. Bu hamle ile birlikte dünya genelinde telefonlar kadar Android 7.1 da konuşulmaya başlandı. Zira Android 7 versiyonu telefonlarda pek çok farklı özellik sunarken, Android 7.1 ile birlikte bu konuda bir adım daha ileriye gidilmiş durumda.

Android 7.1 için direk versiyonu çıkaran ve herhangi bir beta gibi bir süreci başlatmayan Google, bu bakımdan Google Pixel serisinden birisini alan kişiler için resmen Android 7.1 versiyonunu da sunacak. Yapılan tanıtım ile birlikte yeni versiyon için detaylar paylaşılırken, telefonda yer alacak pek çok yenilik, kullanıcıların Google Pixel gibi güçlü telefonları kullanmasının yanı sıra işletim sisteminde de ciddi bir avantaja sahip olmasını sağlayacak.

Neler Yeni?

Gece ışığı gibi yeni özellikler ile birlikte Android 7.1 gece kullanımlarında artık çok daha pratik ve kullanışlı. Üstelik parmak hareketlerinde de yeni bir hareketi kullanıma sunan Android 7.1, kişilerin parmak izi aşağıya kaydırma hareketini destekleyecek. Opt-in olarak tanımlanan bu hareket, kişilerin kullanımlarında daha da kolaylık sağlayacak.

Android 7.1 ile birlikte aynı zamanda Daydream VR modu da kullanımda. Özelikle yeni tanıtılan sanal gerçeklik gözlüğü ile uyumlu olan bu VR modu, sanal gerçeklikten daha iyi performans alınmasını sağlayacak. 

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: