bilim ve teknoloji haberleri

Android Google Play Mi Yoksa iOS App Store Mi Daha İyi?

0 7

Dünya genelinde en çok kullanılan iki işletim sistemi olan Android ve iOS bu bakımdan kendi alanlarında oldukça iddialı ve güçlü.

Uygulama Sayılarında Durum Ne?

Yapılan karşılaştırmalar ilk olarak uygulama sayısı üzerine yapılırken Google Play Store’de 2.2 milyon uygulamanın bulunduğu belirtildi. iOS’ta ise bu rakam 2 milyon ile sınırlandırıldı. Uygulama sayısına bakıldığında özellikle uygulama sayısı olarak Google Play Store dünya genelinde lider durumda. 2 milyon uygulama sayısı ile App Store Google Play’in ardından ikinci sırada yer alıyor.

Artışta Çok Fark Yok

2008 yılında piyasaya sunulan App Store 8 yıllık bir süre içerisinde iki milyonluk bir uygulama sayısına ulaşmış durumda. Üstelik içeriğin yüzde 23’lük bir bölümü oyunlardan oluşuyor. Android cephesinde ise 2016 Haziran ayı itibariyle 2.2 milyon barajı geçirilmiş durumda. Fakat artış konusunda 2 uygulama mağazasının birbirine karşı net bir üstünlüğü bulunmuyor.

Üstelik App Store için farklı bir durumdan da söz etmek mümkün. Öyle ki Google Play Store üzerinden uygulama yayınlamak çok daha kolay. Biraz daha kapalı kutu şeklinde olan App Store için güvenlik daha ön planda. Bu bakımdan Apple mağazasına uygulama eklemek isteyen kişilerin pek çok farklı kriteri yerine getirmesi gerekirken yayına alınacak uygulamalar için de çok farklı testler yapılıyor. Bu bakımdan güvenlik denildiğinde de ön plana çıkmayı başaran App Store oluyor.

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: