bilim ve teknoloji haberleri

Android İşletim Sistemli Masaüstü Bilgisayarı

0 0

MiiPC 

MiiPC Android işletim sisteminin çok yönlülüğü nihayet masaüstü bilgisayar sistemleri ile kavuşmaya hazırlanıyor. Son derece şık, kompakt ve küçük bir kasaya kurulan MiiPC Android işletim sistemli masaüstü bilgisayarlar bu yılın Temmuz ve Ekim ayı civarında piyasaya sürülmeye hazırlanıyor.

MiiPC adını taşıyacak olan bilgisayarın Google TV üzerinde yer alan 1.2 GHz Marvell New Armada çift çekirdekli işlemci, 1 GB RAM ve arttırılabilir 4 GB dahili hafıza ile geleceği belirtiliyor. Üst düzey performansa sahip masaüstü bilgisayarların hiçbir zaman yerini alamayacak olan cihazın taşınabilir mobil bir platform arayanlar için önemli bir durak olacağını söylemek mümkün.

MiiPC-1

Alışılmış Android işletim sistemli cihazlardan farklı olarak MiiPC HDMI bağlantısı, hoparlör girişi, Ethernet bağlantısı, klavye-mouse desteği ve 2 adet USB portu bulunacak olan cihazın ne kadar tercih edilebileceğini belirleyebilmek oldukça güç.

MiiPC oldukça hızlı değişen ve üst düzey özelleştirilebilirliğe sahip olan Android işletim sisteminin böyle bir platform için uygunluğunu ve ne tür yeni yazılımlar için odak noktası olabileceğini hep birlikte göreceğiz.

MiiPC Android İşletim Sistemli Masaüstü Bilgisayarı 

 

 

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: