bilim ve teknoloji haberleri

Apple Bazı Ürünlerini Raflarından Kaldırıyor

0 0
Apple’da satılan bazı Apple markalı olmayan ürünler, bu haftadan sonra Apple raflarından kaldırılacak.

Apple’ın çevrimiçi veya perakende olmak üzere, bir Fransız şirketi olan ve şu anda Nokia’nın yan kuruluşu olan Withings tarafından yapılan tüm ürünleri Apple Mağazalarından çekildiği bildirildi. Withings’in daha önceleri Apple ürünlerine uyumlu parçalar ürettiği ve bu ürünlerin Apple Store’da Apple kullanıcıları tarafından kullanıldığı biliniyordu. Fakat Nokia’nın telefon piyasasına dönmesinin ardından Apple, Nokia’nın yan kuruluşu olan Withings’le olan sözleşmesini feshetti ve Withings’in Apple için yaptığı ürünleri raflarından kaldırma kararı aldı.

Withings ürün satışları, Nokia’nın Nisan ayında yaklaşık 190 milyon dolar karşılığında satın almasının ardından Apple mağazalarında ürünlerin satışı devam etmişti. Withings markası Nokia’nın Digital Health ünitesine entegre edildi. Fakat, Nokia yan kuruluşu tarafından yapılan cihazlar artık Apple’ın web sitesinde listelenmiyor. 

Finlandiya merkezli firma bu hafta başlarında Apple’a doğrudan dava açtı. Nokia, Apple’ın hala Nokia patentli ürünlerini ihlal ettiğini iddia ederek Avrupa ve ABD mahkemelerince  dava açtı. Dava, görüntü, kullanıcı arabirimi, yazılım ve video kodlama teknolojisi de dahil olmak üzere 32 patenti kapsıyor. 

Kaynak: tech.firstpost.com

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: