bilim ve teknoloji haberleri

Apple AirPods Gelecekte Biyometrik İzleme Yeteneğine Sahip Olabilir

Apple AirPods Biyometrik İzleme Yeteneğine Sahip
0 0

Biyometrik İzleme

Apple AirPods kulaklıklarının arge araştırmaları devam ediyor bu sefer de kulaklıklar için biyometrik izleme patenti almayı başardı.

Apple AirPods’a biyometrik sensörler ekleyip biyometrik İzleme yaparak ulaşılamamış ve henüz kullanmaya başlamamış iPhone kullanıcılarına ulaşmak istiyor. Üstelik Apple, AirPod’ların kullanımını genişletmek için istekli olduğunu da gösteriyor.

Yeni nesil AirPods, yeni bir Apple patentine göre kalp atış hızını ölçmek için sensörler içeriyor. Patent takip sitesi Elbette Apple, yeni AirPods’un biyometrik bir sensöre sahip olacağını gösteren detaylı bir şekilde USPTO ile patentli bir patent keşfetti, ancak detaylar nasıl çalışacağı konusunda yetersiz.

Biyometrik İzleme
Biyometrik İzleme

Patente göre, gelecekteki AirPods sürümleri, biyometrik sensörlerle gelebilir, bunlardan en az biri kulağın trajesine karşı programlanıyor. Bu sensörlerin kalp atış hızını takip etmelerini sağlayacaktır.

-Bazı düzenlemelerde, kulaklıklı mikrofon setinin gövdesi simetrik olabilir, böylece kulaklıklı mikrofon seti kullanıcının bir sol veya sağ kulağında birbirinin yerine takılabilir – diye açıklama yapan Apple yetkilileri AirPods’un çok iyi noktalara geleceğini belirtti.

Şirket ayrıca, elektrokardiyogram (EKG) sensörleri, bir empedans kardiyografi (ICG) sensörü ve bir sıcaklık sensörü de AirPods’a eklemeyi düşünüyor.

Yeni nesil AirPods – Biyometrik İzleme

Sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

Please Login to comment
  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: