bilim ve teknoloji haberleri

Apple iPhone 4 Desteğini Sonlandırıyor

0 0

Piyasaya sunduğu telefonlar için belirli süre destek sunan Apple, bu doğrultuda belirli bir yılı geride bırakan cihazlara destek verilmiyor.Bu doğrultuda bugüne kadar pek çok farklı telefon için destek vermeyi kesen Apple, şimdi ise iPhone 4 modeli için desteğin sona ereceğini belirtti.

Konu ile ilgili gelen son bilgilerde iPhone 4 başta olmak üzere pek çok farklı cihazın destek kapsamı dışına çıkarılacağı belirtildi. Özellikle 2010 ve 2011 yılları arasında piyasaya sunulmuş olan iPhone 4 , Macbook Air ve Airport Extreme gibi pek çok farklı cihaz için de Apple artık destek sunmayacak.

5 Yılını Doldurdu

Apple tarafından daha önce yapılan açıklamalarda özellikle piyasadaki 5 yılını dolduran cihazlar için herhangi bir desteğin sunulmasının mümkün olmadığı ifade edilirken 2010 yılında piyasaya sunulan iPhone 4 için de bu karar doğrultusunda artık güncelleme ve yenileme işlemleri yapılmayacak . Bu bakımdan kullanıcıların özellikle iPhone 7’nin piyasaya çıktığı bu aralarda telefonlarını yenilemesi sorunsuz bir şekilde iPhone kullanımının devam etmesini sağlayacak.

Kullanıcı Sayısı Yüksek

Her ne kadar yeni modeller çıkmış olsa da iPhone 4 kullanım oranları da oldukça yüksek. Bu açıdan Apple tarafından yapılacak bu işlemin ardından destek alamayacak olan milyonlarca kişi bu durumdan etkilenecek.

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: