bilim ve teknoloji haberleri

Apple Maps Elektrikli Araçlara İstasyonları Gösteriyor

0 0

Apple Maps

Elektrikli araç sahipleri için özel sistemler geliştirilmeye devam ediyor. Aracını şarj etmek için hızlı bir yer bulunması gerektiği durumlarda artık Apple Maps tam destek sağlayabilecek. Apple Maps servisinin ABD’deki 30.000 şarj istasyonunu desteklediği duyurulurken uygulama aracılığı ile kişiler en yakın istasyona yönlendirilebilecek. Ekran, her istasyon için çalışma saatlerini maliyetle birlikte göstereceğinden dolayı kişiler için cazip bir seçenek de yaratılıyor.

Apple Maps’in Yeni Özelliği Nasıl Kullanılacak?

Şu anda ABD ile sınırlı olsa da kısa süre içerisinde diğer bölgelerde de kullanılması beklenen Apple Maps’in yeni özelliğinde en yakın yeri görüntülemek için Siri kullanılacak. Servise entegre bir şekilde çalışan istasyon desteği ile uygulama üzerinde tüm istasyonların yerleri görüntülenebilir. Üstelik kişilerin şarj için gerekli ücreti ödemesi sırasında direk Apple Pay ile işlemler tamamlanabilecek.

ChargerPoint Uygulaması Var!

apple maps

Elektrikli Araç İstasyonları

Apple tarafından geliştirilen yeni sistem ChargePoint’e yönelik olurken ülkede popüler durumda olan Chargepoint aynı zamanda kendi özel uygulamasına da sahip. IOS ve Android uygulamaları ile hizmet veren sistem bu bakımdan kullanımda da kolaylık sağlıyor.fakat ChargePoint uygulamasını telefonunuza kurmasanız bile, Apple Haritaları kullanarak en yakın şarj istasyonunu bulabilir ve adım adım talimatlar alabilirsiniz.

Ayrıca, ChargePoint uygulamalarının iOS ve Android sürümleri için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

ChargePoint uygulamasını (iOS | Android) bağlantıları üzerinden indirebilirsiniz.

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: