bilim ve teknoloji haberleri

Apple Music ve Spotify Karşılaştırmada!

0 0

Apple Music ve Spotify arasında yaşanan rekabet çoğu zaman iki markanın ciddi tartışmalarına sahne olurken iki uygulama arasında yapılan incelemelerde uygulamaların birbirine karşı farklı üstünlükleri tespit edildi. İki uygulamanın da birbirine karşı üstünlük kurduğu farklı alanlar yer alırken benzer özelliklerin de yer aldığı online müzik dinleme servisleri önemli farklar olmadığından dolayı birbiriyle oldukça yakın durumda.

Fiyatta Apple Music ve Spotify Rekabeti

İki uygulamada da aile üyeliği imkanı bulunurken kullanıcıların Apple Music için 14,99 TL ve Spotify için ise 9,99 TL ödeme yapması gerekiyor. Bu bakımdan ücret konusunda Spotify, Apple Music karşısında daha avantajlı.

Müzik dinlemek isteyen kişiler için en önemli kriterlerden bir tanesi müzik dosyalarının kalitesi olurken Apple Music sadece  256kb/sn kalitede içerik sunarken, Spotify bu konuda 320 kb/sn. gibi daha üstün bir seçenek sunuyor. Bu da daha iyi, dolu dolu bir müzik keyfi yaşatıyor.  

İçerik konusunda ise Apple Music daha ön plana çıkıyor. Yapılan özel anlaşmalar ile birlikte Spotify’de olmayan pek çok özel şarkı ve içeriğe Apple Music ile ulaşmak mümkün.

Ekstra Özellikler

İki uygulama içerisinde de özel çalma listeleri, ekstra işlevler ve müzik dinlemeyi daha da iyi hale getirecek küçük detaylar yer alırken iki uygulamanın çok fazla fark içermemesi ve birbirine karşı üstünlük kuramaması seçim konusunda işleri zorlaştırıyor. Buna karşın 2 uygulamadan birini seçecek kullanıcıların iyi bir müzik deneyimi yaşayabileceği de kesin. 

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

Please Login to comment
  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: