bilim ve teknoloji haberleri

Apple Tüm İşlemleri Cloud’a Kaydediyor!

0 0

Son dönemlerde firmaların özellikle görüşme ve mesajlaşmaları gizli bir şekilde ele geçirmesi konusunda pek çok farklı iddia gündeme gelirken Rusya’da faaliyette bulunan bir yazılım şirketi tarafından gündeme getirilen konular oldukça ilgi çekti. Yapılan paylaşımlarda iPhone’larda bulunan bir yazılımın kullanıcıların tüm işlemlerini kayıt altına aldığını ve iCloud adı verilen bulut sistemine kayıt yaptığı belirtildi.

Yapılan testlerde tüm cihazlarda bu durumun görülebildiği özellikle vurgulanırken özellikle telefonlarda iCloud Drive olarak adlandırılan uygulamanın kullanılmaya başlanması kullanıcıların farkında olmadan tüm görüşmelerin ve işlemlerin kayıt edilmesine neden oluyor. Bu durum kullanıcılar tarafından fark edilmediğinden dolayı ise bugüne kadar ortaya çıkarılamadı. Fakat konu ile ilgili yapılan açıklamalarda tüm bilgilerin kayıt altında olduğu ve tüm işlemlerin dakika dakika kayıt edilebildiği görüldü.

Apple’dan Yanıt Gecikmedi

Bu iddiaların gündemde yer almasının ardından iPhone tarafından yeri açıklama yapılırken açıklamada bilgilerin dört aylık sürelerde saklandığı ve 4 ayın sonunda sistemden silindiği belirtildi. Üstelik verilerin bilgi sızdırma ya da veri depolama amacı ile kullanılmadığı bu nedenle gündemde yer alan iddiaların asılsız olduğu ifade edildi.  

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: