bilim ve teknoloji haberleri

Apple’a Note 7 Dopingi!

0 0

Samsung’un Note 7 modellerinde yaşanan patlama sonrasında ciddi bir zorlu süreç içerisinde girmesi sektördeki en büyük rakibi olan Apple için çok önemli bir fırsat yarattı. Öyle ki kullanıcılar yüksek özelliklere sahip telefonu satın almak istediğinde Apple ve Samsung arasında amiral gemilerinden birisini tercih ederken, Samsung’un piyasaya sunduğu son telefon modelinin devre dışı kalması yeni telefon almak isteyen kişiler için tek seçeneğin Apple olarak kalmasına neden oldu.

Özellikle Apple tarafından yapılan tanıtım ile birlikte oldukça farklı ve gelişmiş özelliklere sahip yeni telefon modelleri piyasaya sunulurken Apple Note 7 ücret iadesi alan kişilerin de iPhone alacak olması ile birlikte normal satış rakamlarının daha da üzerine çıkabilecek durumda.

Beklentiler Arttırıldı

Öyle ki cihaz için baştaki beklentilerin düşük olduğu belirtilirken yaşanan son olayların ardından 8 milyona varan fazladan bir satış yapılabileceği konuşuluyor. Bu bakımdan Note 7’de yaşanan sorunların ardından Apple, Samsung sayesinde fazladan ve beklentilerin dışında 8 milyon gibi bir satış rakamına ulaşabilir. Apple tarafından önümüzdeki günlerde açıklanacak olan satış rakamları ile birlikte Apple modellerine olan ilginin ne kadar olduğu ve Samsung’un bu duruma ne kadar katkı yaptığı da görülebilecek.

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: