bilim ve teknoloji haberleri

Artık Facebook’ta Yakındaki Arkadaşlarınıza El Sallayabileceksiniz

0 8

Facebook, ”Yakındaki Arkadaşlar” özelliğini kaldırarak arkadaşlarınıza kesin konumunuzu görmelerini farklı bir özellik ekleyerek değiştirdi.

Dürtme özelliğinin ardından, yakınınızdaki Facebook’taki arkadaşlarınıza el sallayabileceksiniz. Bu yeni özellik ile Facebook’un “Yakındaki Arkadaşlar” özelliği tamamen farklı bir boyuta geçiyor.

Facebook, arkadaşlarınızın kesin konumunuzu görmelerine izin veren “Yakındaki Arkadaşlar” özelliğini kaldırdı ve bunun yerine, “el sallama” ile arkadaşlarınızla iletişime geçmenize imkan sağlayan yeni bir özellik çıkardı. TechCrunch’ın Cumartesi günü bir haberinde bildirdiğine göre, Facebook uygulamasının ”Daha Fazlası” sekmesinde bulunan ”Yakındaki Arkadaşlar” hizmetinin kaldırıldığını fark ettiklerini söyledi.

Ayrıca Facebook’ta, kişilerin sınırlı bir süre için harita üzerinde kesin konumunuzu görmesine izin veren özelliğin artık mevcut olmadığını doğruladı.

“El sallama” özelliği ile kullanıcılar, yakınlarındaki Facebook arkadaşlarına ne ile ilgilendiklerini gösteren bir el sallama gönderebilecekler.

Yeni özellik büyük ihtimalle daha önceki “Dürtme” özelliğine benzer bir şekilde çalışacak. Hızla nüfusu artan dünyada, içine kapanık insanların Facebook ile biraz da olsa sosyalleşebilmesi için bu gelişme umut verici gibi görünüyor.

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: