bilim ve teknoloji haberleri

Batarya sorunu ve yanlış bildiğimiz üç konu

189

Akıllı telefonlar piyasaya çıktığı günden beri Batarya sorunu şarzım nekadar dayanır, şarz bitmeden şarza koyulurmu, sabaha kadar şarzda olasa ne olur gibi hemen hemen herkezin ortak soruları var.  Fakat şöyle bir gerçek var ki bu söylenenlerden çoğu kulaktan kulağa farklılık yaratıyor. Çünkü akıllı telefon şarjları ile ilgili doğru diye bildiğiniz çoğu bilgi aslında yanlış. Deneyim kazandıça farkına varıyorsunuz. İşte yanıldığımız üç ayrı konuyu szinle paylaşıyorum.

batarya sorunu
batarya sorunu

Batarya sorunu

Telefon Şarjı Bitmeden Şarj Etmeyin – YANLIŞ

Akıllı telefonlarda kullanılan ion piller şarj belli bir seviyeye geldiğinde daha iyi performans verir. Ayrıca her bataryanın ömrü vardır. Eğer telefonun şarjı tamamen biterse, bu ömürden bir sayı eksilir. Bu yüzden telefonu sık sık şarj etmek oldukça faydalı olacaktır.

Telefon Şarjda Unutulursa Ömrü Giderek Azalır – YANLIŞ

Telefonların şarjı fullendiği anda elektrikle olan ilişkileri biter. Yani elektrik almazlar. Dolayısı ile şarj makinesi ile ilgili herhangi bir bağlantıları olmaz.

Yok Kardeşim Orijinal Şarj Makinesi Alacaksın Yoksa Bozulur – YANLIŞ

Her markanın onayladığı muadil şarj makineleri vardır. Bu makineleri kullandığınız sürece cihazınızda herhangi bir sorun ortaya çıkmayacaktır. Fakat her zaman orijinal şarj makineleri daha iyi performans göstermektedir.

Yorumlar
%d blogcu bunu beğendi: