bilim ve teknoloji haberleri

Battlefield 1 Yasaklanacak Mı?

0 0

Battlefield 1 adı verilen oyun eski yıllardaki savaş dönemini konu edinirken özellikle Birinci Dünya Savaşındaki cepheler ve savaşlar oyunda yapılıyor. Oyunda Birinci Dünya Savaşı’nın en etkili taraflarından bir tanesi olan Osmanlı İmparatorluğu da de yer alırken Osmanlı İmparatorluğu’ndaki askerlerin sürekli vurulması, yaralanması ve köylerin bombalanması oyunu ilk defa oynayan kişilerin oldukça dikkatini çekmiş durumda.

Tepkiler Arttı!

Osmanlı Devleti’nin bu durumu yabancı ülkelerde çok fazla ilgi çekmese de Türkiye’de oyun oynayan binlerce kişi tarafından bu durum hoş bir şekilde karşılanmadı. Bu bakımdan oyun için pek çok farklı tepki sosyal medyada dile getirilirken yaşanan bu durumun yasağa kadar gidebileceği belirtildi. Dünya genelinde satış rekorları kırması beklenen bir oyunda Osmanlı Devleti’nin itibarının zedelenmesi ve kötü bir şekilde anlatılması bu yasağın en önemli sebebi olacak.

Çin’de Yasaklanmıştı!

Benzer bir yasaklama geçtiğimiz versiyonlarda Çin’de yaşanmış ve oyunun Çin sınırları içerisinde oynanmasına izin verilmemişti. Önümüzdeki günlerde konuyla ilgili kesin ve net kararların alınması beklenirken nasıl bir kararın alınacağı da merak ediliyor.

 

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: