bilim ve teknoloji haberleri

BİP 10 Milyon Barajını Aştı

0 0

BİP ile ilgili yapılan resmi açıklamalarda uygulamanın 10 milyon kullanıcıya ulaştığı ifade edilirken 192 ülkede faaliyet gösteren uygulamanın tanıtımlarının daha fazla yapılması indirme oranlarınında yüksek olmasını sağlıyor. Yapılan resmi açıklamalarda 10 milyon barajının bir dönüm noktası olduğu ifade edilirken BİP indirme sayısının artması ile uygulama çok daha güçlü bir şekilde pazarda piyasada yer alabilecek.

Türkiye’de Popüler Durumda

Uygulama genel olarak Türkiye’de ilgi görürken Avrupa ve Amerika’da 1 milyon indirme alınmış durumda. Bu bakımdan uygulamanın son dönemlerde daha çok yurt dışında indirilmeye başlandığı öğrenildi.

Konuyla ilgili Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu Tarafından açıklamaya yapılırken projede genel amacın Türkiye’de 100 milyon aboneye ulaşmak olduğu ve bu doğrultuda çalışmaların sürdürüldüğü belirtildi. Şu anda hedefler doğrultusunda uygulamanın çok başlangıç düzeyinde olduğu görülürken önümüzdeki günlerde yapılacak yeni tanıtım çalışmaları ile birlikte kullanım oranlarının artırılması hedef. Ancak bu bakımdan önümüzdeki yıllarda uygulamanın hedefine ulaşabilmesi 90 milyon indirim daha alması gerekiyor.

Turkcell tarafından geliştirilen uygulama özellikle Turkcell abonelerine sağlanan özel ve cazip kampanyalar ile birlikte daha fazla kişiye ulaşma imkanı da elde etmiş durumda.

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: