bilim ve teknoloji haberleri

Bitcoin durumu düşüşte! 2018 Bitcoin fiyat grafiği

1.135

Bitcoin son dakika

Bitcoin durumu düşüşte!

Kripto para piyasasının neredeyse büyük kısmını elinde bulunduran Bitcoin de işler yolunda gitmiyor. Her hangi bir merkeze bağlı olmayan Bitcoin durumu düşüşte fiyatı şuandan itibaren 14.285 dolar seviyesine kadar düştü.

Geçtiğimiz yıl büyük değer kazanan kripto piyasası Kore ve Avrupa’dan gelen bazı haberlerle durmaya hatta hızlı bir şekilde gerilemeye başladı. Yatırımcılarında tedirginlik yaşamasına neden olan bu gelişmelere sebebiyet verdi.

Bitcoin ne kadar?
15 bin dolar barajını aştıktan sonra sürekli yukarı çıkan Bitcoin, son düşüşle beraber eski performansından büyük bir ivme kaybetti. İnişli-çıkışlı bir yol izleyen Bitcoin, dün 17,500 dolar iken bugün 16 bin dolar seviyesinde işlem görüyor. An itibariyle 1 Bitcoin 16,151 dolar civarında.

Bitcoin hakkında yorumlar

Vergi meselesi her ne kadar büyük bir sorun gibi gözükse de, aslında bitcoine olan güveni tazeliyor. Zira devletlerin bitcoini vergilendirmesi aynı zamanda bunu yasal olarak kabul ettikleri, tanıdıkları anlamına geliyor.

Bitcoinin gerek emtia gerek menkul kıymet gerekse de para olarak ülkelerce resmen tanınması, bitcoini benimseyenlerin sayısını daha fazla artırabilir. Bireylerden ya da yatırımcılardan ziyade bu resmi tanıma sayesinde pek çok kuruluşun da kripto parayı ödeme yöntemleri arasına eklemesi beklenebilir.

Bitcoin’deki yasallaşma, daha az oynaklık ve alternatif kripto para birimlerinde devam eden genişleme, hali hazırda kripto varlıklara zaten ilgi göstermeye başlayan kurumsal yatırımcıları daha fazla bu yöne çekebilir.

bitcoin fiyat grafiği

 

bitcoin hakkında yorumlar, bitcoin neden düşüyor 2017, bitcoin son dakika haberleri, bitcoin geleceği 2018, bitcoin hakkında yorumlar 2018, bitcoin fiyatları

Sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Yorumlar
%d blogcu bunu beğendi: