bilim ve teknoloji haberleri

Blackberry Eski Alışkanlığını Bırakamıyor

0 0

2015 yılında Blackberry trafınadn piyasaya çıkardığı yeni telefon modeli Priv olarak adlandırılırken bu yeni modelin yeni bir versiyonu daha piyasaya sunulacak. Telefonun 2017 yılında piyasada satışa çıkması beklenirken bu yeni telefon modeli ile birlikte Blackberry yeniden fiziksel klavyeye sahip bir telefon ile piyasaya giriş yapacak.

Fiziksel Klavye Bırakıldı Denmişti

Bugüne kadar yapılan paylaşımlarda bundan sonraki süreç içerisinde fiziksel klavye kullanması beklenemyen Blackberry’nin bu konuda önemli bir sürpriz yapacağı belirtildi. Öyle ki özellikle yeni modelleri ile birlikte fiziksel klavyenin iptal edildiği ve artık fiziksel klavyenin kullanılmayacağı şeklinde pek çok bilgi paylaşımı olsa da gelen son bilgiler oldukça farklı.

Yapılan açıklamalar resmi bir televizyon kanalında yer alırken Blackberry CEO’su ile yapılan röportajda yeni telefon modelinin müjdesi verildi.

Blackberry Yeni Modelinin Özellikleri Neler?

Yeni telefon modelinin 4.5 inç büyüklüğünde olması ve Full HD desteklemesi beklenirken 3 GB RAM ve 32 GB dahili depolama alanı ile geleceği belirtildi. Aynı zamanda 8 çekirdekli bir işlemci ile desteklenen telefonda 3400 Mah kapasiteli batarya kullanacak. Yeni telefon için en önemli özelliklerinden bir tanesi ise Android 7.0 Nougat işletim sisteminin kullanılacak olması.

Yeni telefonu ile ilgili elde edilen bilgiler şu anlık belirtilen özellikler ile sınırlı olsa da önümüzdeki dönemlerde daha fazla sızdırmanın yapılması mümkün görünüyor.

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: