bilim ve teknoloji haberleri

BMW, Çin’de Bulunan Yaklaşık 200.000 Aracını Geri Çağırdı

0 0
Alman otomotiv firması BMW, hava yastığı ile ilgili sorun olduğu gerekçesiyle Çin’deki yaklaşık 200.000 aracını geri çağırdı.

Alman otomobil üreticisi BMW, Çin kalite kontrol ajansından alıntı yaparak, hava yastığıyla ilgili sorunlardan dolayı Çin’de hizmet veren yaklaşık 200.000 otomobilini geri çağıracağını belirtti.

Kalite Kontrol, Teftiş ve Karantina Genel İdaresi web sitesinde bugün yazdığına göre, araçlar çalıştırıldığında sürücü veya yolcu hava yastığı, gaz jeneratörüne zarar verebilir ve bu da enkaz yaralanmasına neden olabilir.

Japon otomobil parçaları tedarikçisi Takata tarafından yapılan hava yastıkları 193.611 araç üzerinde etkili olacak. BMW, arızalı parçaları ücretsiz olarak değiştireceğini açıkladı.

Takata’nın kusurlu hava yastığı şişiricileri, otomobil üreticilerine dünya çapında on milyonlarca aracını geri çağırmaya zorladı. Hatalı hava yastıkları sebebiyle potansiyel olarak bir çarpışma durumunda hava yastıkları patlayabilir, patlama ile birlikte metal parçalarda etrafa saçılabilir ve ciddi yaralanmalara yol açabilir.

Takata, dünyanın her yerinde kusur ile bağlantılı olarak en az 15 ölüm ve 150’den fazla yaralanma olduğunu belirtti.

Kaynak: http://www.news.com.au/

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: