bilim ve teknoloji haberleri

Cepte E-Elektrik Dönemi Başlıyor!

0 0

AKEDAŞ ve Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği tarafından ortaklaşa bir şekilde yürütülen proje kapsamında elektrik abonelerinin yaşanacak elektrik kesintileri hakkında anlık bilgilendirilmesi ve böylece özellikle kişilerin habersiz bir şekilde elektrik kesintileri yaşamaması amaçlanıyor. Konu ile ilgili mobil uygulama geliştirerek kullanılacak ve bu uygulamayı kullanan tüm kullanıcıların yaşanacak elektrik kesintilerinden haberdar olabileceği belirtildi.

Elektrikte Yeni Dönem Başlatılacak

Faaliyete geçirilecek olan mobil uygulama Türkiye’de özellik elektrik kesintilerine karşı kullanıcıların bilgi almasını ve planlı kesintilere karşı önlem almasını sağlayacağından dolayı büyük bir kolaylık getirecek. Uygulamanın Türkiye’nin 81 ilini kapsayacağı belirtilirken 970 ilçe için yapılacak hizmetler sayesinde elektrik kesintilerinin önceden kolay bir şekilde öğrenileceği belirtildi.

Ücretsiz bir şekilde kullanıma sunulacak bu uygulama uygulama marketlerden indirilerek kullanılabilir. Başlangıçta hizmet verilecek olan bölge sayısı kısıtlanmış olsa da önümüzdeki süreçte yapılacak yeni güncellemeler ile Türkiye’nin her noktasında bu özelliklerin kullanılması bekleniyor. Bu açıdan kullanıcıların büyük bir ihtiyacını karşılayacak olan uygulamalar piyasaya sunulduktan sonra kısa süre içerisinde yüksek kullanıcı sayısına ulaşabilir durumda. Yapılan basın tanıtımlarında özellikle elektrik kesintileri nedeniyle vatandaşların oldukça zorlandığı ve bu konuda önceden haber verilerek sorun yaşanmasının önlenmeye çalışılacağı ifade edildi.  

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: