bilim ve teknoloji haberleri

Chrome Batarya Testinde Sınıfta Kaldı!

0 0

Google Chrome en çok kullanılan internet tarayıcısı olmasına karşın özellikle tüketim oranları nedeniyle sürekli eleştiri topluyor. Konuyla ilgili geçtiğimiz günlerde yapılan bir araştırma Google Chrome ile ilgili başka bir gerçeği de gözler önüne sererken, batarya testinde Google Chrome sınıfta kaldı.

Google Chrome için bu tip sorunların giderilmesi için çok fazla bir önlem alınmazken, Opera güç tasarrufu modu ve Microsoft ta pil tüketimi konusunda oldukça iddialı özellikleri ile ön plana çıkıyor.

Tarayıcılar üzerinden yapılan pilt testinde, ön plana çıkan tarayıcı Microsoft Edge olurken, Google Chrome bu konuda geride kaldı.

Test Microsoft’tan!

Microsoft tarafından yapılan incelemede 4 tarayıcı teste alındı. Microsoft Edge ile birlikte Opera, Google Chrome ve Mozilla Firefox üzerinde yapılan testlerde tüm bilgisayarlar eşit koşullarda açık tutuldu. İlk önce kapanan bilgisayar Google Chrome kullanılan bilgisayar olurken, 4 saat 19 dakikada Google Chrome kapandı. Google Chrome’un ardından ise 5 saat 9 dakika ile Mozilla Firefox, 6 saat 18 dakika ile Opera ve 7 saat 22 dakika ile Microsoft Edge geldi.

Bu test ile birlikte özellikle tarayıcıda düşük güç tüketimi isteyen kişiler için en ideal tarayıcının Microsoft Edge olduğu görüldü.  

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: