bilim ve teknoloji haberleri

Chrome RAM Tüketimini Düşürecek

0 2

Google Chrome bugüne kadar özellikle yüksek RAM tüketimi nedeniyle eleştirilirken Google her zaman bu eleştiriler karşısında yeni güncellemeler ile birlikte durumun değişeceğini ve Google Chrome’un hem performans hem de RAM tüketimi açısından çeşitli iyileştirmeler ile birlikte çok daha iyi bir hale geleceğini belirtmişti. Yapılan bu açıklamalar ile birlikte tarayıcıda önemli bir güncelleme bekleyen kullanıcılar önümüzdeki günlerde kapsamlı bir yeniliğe sahip olabilecek.

Güncelleme Yolda

Google tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan açıklama ile birlikte yeni bir güncellemenin sunulacağı ve tarayıcıdaki mevcut durumların iyileştirileceği belirtilmişti. Bu açıklama ile birlikte özellikle yenilenen tarayıcının RAM tüketimi konusunda daha düşük tüketim yapması beklenirken beklentilerin yeni tarayıcı ile birlikte gerçekleşeceği de iddia edildi. Öyle ki özellikle yabancı basında yer alan haberlerde yeni tarayıcı versiyonunun kullanıcıların beklentilerini karşılayacak durumda olduğu ve bu bakımdan yapılacak güncelleme ile birlikte Google Chrome tarayıcı sektöründeki liderliğini daha da pekiştireceği belirtildi.

Yapılan bu açıklama ile birlikte beklentiler giderek daha da artarken önümüzdeki günlerde yayınlanacak yeni güncellemenin neler sunacağı ve tüketim konusunda nasıl bir performans sergileyeceği oldukça merak ediliyor. Zira mevcut durumda ciddi eleştiriler alan ve tüm bu eleştirilere rağmen kullanıcıların güçlü bir alternatif olmaması nedeniyle kullanımına devam ettiği Google Chrome için önümüzdeki günler sorunu geçebilir. 

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: