bilim ve teknoloji haberleri

Chrome’a reklam engelleme özelliği!

reklam engelleme
0 0

Reklam engelleme

Google reklam engelleme ile yaptığı duyuruyla belirli web sitelerindeki reklamların tamamını önümüzdeki seneden itibaren engelleyeceğini duyurdu.

Google’ın Chrome’a kendi reklam engelleyicisini ekleyeceği dedikoduları aylardır yapılıyordu. Resmi duyuru, reklam bölümü kıdemli başkan yardımcısı Sridhar Ramaswamy’den geldi.

“Çevrimiçi içerik oluşturucularının büyük çoğunluğu, reklamdan gelir elde ediyorlar” diyerek reklamın önemini kabul eden Ramaswamy, buna karşın can sıkan, içeriği görmeyi zorlaştıran reklamların kullanıcıları reklamları engellemek zorunda bıraktığını söyledi. Google, hem yayıncıların hem de ziyaretçilerin kabul edebileceği bir yaklaşım sergileyecek. Coalition for Better Ads’a katılan firma, sitelere “Better Ads Standards” ile en iyi reklam davranışları için genel tavsiyelerde bulunacak.

Better Ads Standarts’ın kötü reklam örnekleri arasında kendi kendine açılan reklamlar, otomatik oynayan sesli ve videolu reklamlar, geri sayımlı reklamlar var.

Wall Street Journal’a konuşan kaynaklara göre Google, reklam engelleme kullanmadan önce sitelere en az yarım yıl süre veriyor. Siteye göre reklam engelleyicisi varsayılan olarak çalışacak ve reklam engelleyicisinden çok filtre görevini görecek.

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

Please Login to comment
  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: