bilim ve teknoloji haberleri

Dailymotion’a Şok Saldırı! 85 Milyon Hesap Tehlikede!

0 0

Video izleme konusunda en çok tercih edilen sitelerden bir tanesi Dailymotion olurken site için yapılan resmi açıklamalarda sistemin saldırıya uğradığı ve bu nedenle güvenlik konusunda ciddi sorunların yaşandığı belirtildi. Kullanıcıların sistemde kayıtlı tüm üyelik bilgilerinin çalındığı tahmin edilirken bu saldırı olayı sonrasında bu durumdan 85 milyon kişinin etkilenmesi bekleniyor. Öyle ki şu anda sistemde 85 milyon üyenin bulunduğu belirtilirken üyelik bilgilerinin tek bir veritabanı üzerinde toplanması saldırının kolay bir şekilde amacına ulaşmasını sağlıyor.

Saldırıyla Detaylar Verilmedi

Şu an için saldırıyla ilgili çok fazla detay paylaşılmazken 85 milyon eposta adresinin ve kullanıcı adının ele geçirildiği tahmin ediliyor. Saldırı sonrasında ele geçirilen bu bilgilerin nasıl ve nerede kullanılacağı bilinmezken önümüzdeki günlerde bu konuda durumun daha da detaylı bir şekilde aktarılması bekleniyor.

Dailymotion için yapılan bu saldırı sonrasında kullanıcılar için önemli bir uyarı yapıldı. Kişilerin siteye giriş yaparak güvenlik şifrelerini değiştirmesi, güvenlik önlemlerini sağlaması istendi. Şu anda her ne kadar gerekli düzenlemeler yapılmaya başlansa da kişilerin şifrelerinin ele geçirilerek sistemine giriş yapılabilmesi mümkün görünüyor. Bu bakımdan kişilerin en kısa süre içerisinde hesaplarını kontrol etmesi olası bir olumsuz durum için önemli bir önlem olarak görülüyor.

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: