bilim ve teknoloji haberleri

Dolar Artıyor Ürünlerin Fiyatları Yükseliyor

0 0

Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılan seçim sonrasında Dolar kurunun hızlı bir şekilde artış göstermesi ve geçtiğimiz günlerde rekor seviyelere kadar çıkması dolar üzerinden satışı yapılan pek çok ürünün de daha yüksek etiket fiyatları ile satılmasına neden oldu. Yaşanan bu durum özellikle Türkiye’deki telefon fiyatlarına yansırken konuyla ilgili yapılan değerlendirmelerde teknolojik ürünler üzerinden fiyat artışının kaçınılmaz olacağı belirtildi.

Artış Yüzde 10’u Bulabilir

Yüzde 5 ile yüzde 10 arasında zam gelmesi beklenirken döviz kurunun yükselinin devam etmesi halinde artışın da yükselebilmesi mümkün. Öyle ki Dolar analizleri doların önümüzdeki süreçte daha da artacağını söylüyor. Bu açıdan dolar fiyatları üzerinden işlem gören tüm teknolojik cihazlarda çok daha yüksek bir etiket fiyatın belirlenmesi zorunlu olabilir.

Tehlike Stoklar Bittikten Sonra!

Yapılan analizlerde özellikle satış mağazalarındaki kampanyaların büyük bir bölümünün iptal edildiği söylenirken stokların tükeneceği güne kadar markaların çok dikkatli bir şekilde satış işlemleri yapması bekleniyor. Özellikle yeni mal alımlarında yüksek etiket fiyatlarının ödenecek olması mağazalardaki fiyatların hemen yükselmesine neden olabilecek. Geçtiğimiz haftayı 3.37 gibi rekor bir seviyede kapatan dolar bu nedenle fiyatların çok daha yüksek olmasına neden olabilir. 

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: