bilim ve teknoloji haberleri

EA’da Milyon Dolarlık Vurgun

0 0

Amerika Birleşik Devletleri’nin güvenlik alanında en çok güvendiği kurumlardan bir tanesi FBI olurken FBI oldukça ilginç bir soruşturma başlattı. Başlatılan bu soruşturma ile birlikte özellikle bir grup oyuncu tarafından FİFA’nın online modlarında yapılan bir hilenin ciddi sonuçlar doğurduğu ve kişilerin 19 milyon dolara veren bir gelir elde etmeye başardığı belirtildi.

FBI Araştırması Derinleştiriliyor

Üçüncü parti programların kullanılması ve hile yapılarak kişilerin kandırılması ciddi bir dolandırıcılık suçu olduğu gibi FBI tarafından yapılan soruşturmalarda bu grubun tamamen açığa çıkarılması bekleniyor. Şu anda Teksas’ta bir vatandaş bu grup içerisine dahil olarak suça ortak olduğu gerekçesiyle mahkemeye çıkarıldı. FBI raporlarında grubun oldukça kalabalık olduğu ve yapılacak yeni soruşturmalar ile birlikte tüm grup üyelerinin tespit edileceği belirtildi. Bu açıdan online oyun üzerinden üçüncü parti programlar kullanarak para toplamayı başaran oyuncular yüksek gelir elde etse de şu anda ciddi bir takip altında.

Oyun Paralarını Satmışlar

Avrupa ve Asya bölgelerinde elde edilen paraların satışa çıkarıldığı ve böylece 19 milyon dolar gibi yüksek bir gelirin kısa süre içerisinde elde edilebildiği belirtilirken bu konuda yapımcıların da çaresiz kalması konuyla ilgili gerekli düzenlemelerin şu an için hemen yapılamayacağını gösteriyor. FİFA’nın online modundan coins adı verilen oyun parası kazanılırken bu oyun paralarının kullanıcılara satılması ile gerçek paraya dönüştürülmesi de mümkün olabiliyor.2013 yılından itibaren çeşitli çalışmalar ile hile yapan kişilerin ancak fark edilebilmesi ise kişilerin bugüne kadar çok daha yüksek bir gelir elde edebildiğini gösteriyor.

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: