bilim ve teknoloji haberleri

Evernote Çalışanları Notlarınızı Okuyabilir!

0 0

Evernote kişilerin not alma ve paylaşma konusunda büyük bir kolaylık elde etmesini sağlarken 23 Ocak’tan başlayarak, belirli bir çalışan grubuna önemli yetkiler verilecek. Bu işlemlere karşılık firma tarafından yapılan açıklamalarda Evernote deneyiminin arttırılması ve uygulamadan en iyi şekilde yararlanılmasına yardımcı olmak için böyle bir uygulamanın yapılacağı belirtildi. Tüm kullanıcıların verilerini alabilecek yetkide olacak çalışanlar bu bakımdan içerikler üzerinden geniş bir bilgi arşivi elde edebilecek.

Sınırlı Olacak!

Evernote için yalnızca birkaç çalışanın verileri görme hakkına sahip olacağı iddia ediliyor. Her şeyin gerektiği gibi çalıştığından emin olmak ve sistemin işleyişinin kontrolü için bu çalışmanın zorunlu olduğu ifade edilse de Evernote kullanıcıları için bu durum çok hoş değil.

Kullanıcılar İsterse Kapatabilecek!

Kullanıcılar, hesap ayarına giderek “Evernote’un deneyimimi iyileştirmek için işletme verilerini kullanmasına izin ver” kutusunun işaretini kaldırarak bu erişimi devre dışı bırakabilecek.  Gizlilik politikasında yer alan hükümlere göre, Evernote’un sahteciliği, yasadışı faaliyetleri ve tehditleri tanımak için bunu yapması gerekiyor ve bu bakımdan kullanıcılardan da destek isteniyor. Bakalım Evernote için yapılan bu değişiklik sonrasında sektördeki tepkiler nasıl olacak. Bugün gündeme gelen haberlerden sonra kullanıcıların özel verilerinin de yer aldığı içeriklere erişimin açılması ihmal edilebilecek bir imkan da yaratıyor.

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: