bilim ve teknoloji haberleri

Expo 2016’da Gündem Çocuk Ve İnternet

0 0

Her yıl Antalya’da düzenlenen ve yoğun katılımın olduğu EXPO 2016’da Çocuk Ve Teknoloji Konferansı yapıldı. Çocuk Ve Teknoloji konferansına ilginin oldukça fazla olduğu görülürken, Çiçek ve Çocuk temasıyla 23 Nisan’dan itibaren farklı etkinliklerin yapıldığı Antalya, EXPO 2016 ile birlikte bu konuda çocuklara verdiği değeri de göstermiş oldu.

Çocuklar İnterneti Nasıl Kullanmalı?

Çocuk ve Teknoloji Konferansı’nda çocuklara teknoloji kullanımında yapılan yanlışlar ve teknoloji kullanımının nasıl olması gerektiği ile ilgili detaylar aktarılırken, doğru kullanımlar halinde teknolojinin büyük bir kolaylık sağlayacağı üzerinde duruldu. Antalya Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlik öğrenci, veli ve öğretmenlerin katılımı ile tamamlanırken çocuklar teknoloji ile buluşarak gelişimlerine olumlu yönde katkı sağlayacak fırsatlar hakkında bilgilendirildi.

Özellikle YouTube gibi sosyal ağlar üzerinden öğrencilerin çok farklı ve yararlı bilgilere ulaşabileceği belirtilirken konferansın en önemli amacının da internetin daha yararlı hale gelmesi ve çocukların internet kullanımında bilinçlenmesi olduğu ifade edildi. Sosyal medya kullanımının son derece arttığı bu yıllarda çocukların interneti doğru bir şekilde kullanılmasının önemi daha da fazla olurken konferansta bu tür durumlar üzerinde durularak çocukları doğru yönde yönlendirme yapıldı.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: