bilim ve teknoloji haberleri

Facebook İnternet Aracıyla 40 Milyon Kişiye Ulaştı

0 0

İnsansız hava araçları ile internet erişimi mümkün olmayan bölgelere internet dağıtma projesine geliştiren Facebook bugüne kadar projede başarıya ulaşmış durumda. Konuyla ilgili yapılan resmi açıklamalarda facebook’un insansız hava araçlarıyla bugüne kadar 40 milyon kişiye erişim sağladığı belirtilirken 40 milyon kişi herhangi bir ücret vermeden internete bağlanma imkanı elde etmiş durumda.

Güneş Enerjisiyle Çalışıyor

Güneş enerjisinden aldığı enerji ile çalışan ve böylece çok daha uzun bir süre ulaşım imkanı sunan insansız hava araçları Facebook’un projesinin  önemli ayaklarından bir tanesi. İnternet sorunu yaşayan ya da internet bağlantısının mümkün olmadığı bölgelerdeki kişilerin internet ihtiyacının karşılanabilmesi adına bu bölgelere uçuşlar gerçekleştiren Facebook, dünya nüfusunun yüzde 0.5’lik kesimini internet ile buluşturmuş durumda. Dünya geneli düşünüldüğünde yüzde 0.5’lik bölüm oldukça geniş bir kitleyi ifade ediyor.

Mark Zuckerberg tarafından pek çok kez internet üzerinden tanıtımı gerçekleştirilen ve Facebook’un en önemli projelerinden birisi olarak lanse edilen internet projesi, bu açıdan gelecek için de önemli bir proje olarak görülüyor. Facebook tarafından üç yıldan beri üzerinde çalışılan ve aynı zamanda çeşitli test uçuşları ile denen projede Facebook dünya genelinde çok daha fazla kişiye ulaşmayı hedefliyor. Yapılan resmi açıklamalara göre projenin hedefinin 4 milyar insana internet hizmeti sunmak olduğu belirtildi.

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: