bilim ve teknoloji haberleri

Facebook iOS’u Çökertti!

0 0

Sosyal medya uygulamaları arasında en çok kullanıcı sayısına sahip olan Facebook, yeni güncellemeler ile birlikte çok daha iyi bir uygulama sunmaya amaçlasa da yaşanan son örnek oldukça dikkat çekti Öyle ki iOS işletim sistemlerine yönelik geliştirilen güncellemenin telefonlarda pek çok soruna yol açtığı belirtildi.

20 Ekim Tarihli Güncellemeye Dikkat!

20 Ekim tarihinde Facebook uygulamasının yeni bir güncellemesi yayınlanırken bu güncellemeyi almaya başlayan kullanıcılar pek çok sorunla karşılaştı. Bu konuyla ilgili Apple’a yapılan bildirimlerde telefonların kapandıktan sonra açılmadığı ve Apple logosunun takılı kaldığını söylediği öğrenilirken bu sorun üzerine yapılan araştırmalarda Facebook güncellemesinin cihazlarda bu tip sorunlara yol açtığı ortaya çıkarıldı.

Şu an için güncelleme hakkında herhangi bir açıklama yapılmazken kullanıcıların önceki güvenli yedeklerine dönüş yapması gerekiyor. Bu bakımdan şu an için güncelleme alındıktan sonra herhangi bir işlem yapılması mümkün değil. Kullanıcıların Facebook güncellemesini almaması ve güncelleme alan kişilerin de telefonlarını bilgisayar üzerinden geri yükleme yapması gerekiyor. Yapılacak geri yükleme işlemleriyle birlikte Facebook’un eski sürümü kullanıma başlanacağından dolayı telefonlarda yeniden bir arıza yaşanmıyor. Fakat kullanıcıların güncellemedeki sorun düzelene kadar kesinlikle Facebook uygulamasını güncellememesi gerekiyor.

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: