bilim ve teknoloji haberleri

Facebook Messenger Kamerasına Özel Efektler Geliyor

75

Önümüzdeki günlerde, Android ve iOS’ta Messenger için yenilenmiş bir kamera deneyimi yaşanacak. Yeni başlayanlar için hatırlatmak gerekirse uygulamada kamera düğmesi ekranın ortasına yerleştirilecek ve bir görüşme yaparken veya uygulamayı yeni açtıktan sonra bu kamera düğmesi ekrandaki yerini alacak. Peki, bu butona dokunduğunuzda neler olacak?

Facebook Messenger Kamerasında Neler Yeni?

Düğmeye uzun süre basarsanız video kaydı başlayacak. Fakat kısa bir dokunuş yaparsanız fotoğraf çekebileceksiniz. Facebook ayrıca, tam ekran fotoğraflarınız için filtreler uygulamayı kolay hale getirmek adına 3D maskeleri de artık Facebook Messenger’a dahil etti. Yani Snapchat gibi Facebook Messenger üzerinden de tek bir dokunuş ile selfie çekebilir ve ardından fotoğrafınızı pek çok farklı efekt ile süsleyebilirsiniz.

Çıkartmalar Unutulmadı!

Farklı efektlerin yanında çıkartmalar da unutulmamış durumda. Çerçeveler, maskeler ve efektlerin yanı sıra yüzlerce çıkartma arasından da farklı seçimler yaparak fotoğrafınızı süsleyebilirsiniz. Facebook Messenger için geliştirilen bu yeni özelliklerin ne zaman piyasaya sunulacağı tam olarak bilinmiyor fakat kısa süre içerisinde yeni ve büyük bir güncelleme bekleniyor. Üstelik Facebook Messenger ile çekilecek ve süslenecek fotoğrafların hemen sosyal medya hesabı üzerinden paylaşılabilir durumda olması da durumu daha cazip hale getiriyor. 

Yorumlar
%d blogcu bunu beğendi: