bilim ve teknoloji haberleri

Facebook Snapchat’e Takmış Durumda!

0 1

Facebook tarafından Snapchat’in satın alınabilmesi adına pek çok kez girişimde bulunulduğı öğrenirken tüm bu satın alma tekliflerinin firma tarafından kabul edilmemesi Facebook’un istediğine ulaşamamasına neden olmuştu. Yaşanan bu durum sonrasında kopyalama yaparak Snapchat’te yer alan pek çok farklı özellik Facebook uygulamalarına getirilirken yeni bir özelliğini daha kullanıma sunulacağı belirtildi.

Snapchat Kopyalanıyor

Özellikle Snapchat’te yer alan durum özelliğinin WhatsApp için geliştirileceği ve artık kullanıcıların WhatsApp’taki profillerini çok daha farklı bir şekilde hazırlayabileceği açıklandı. Whatsapp için kullanıma sunulan beta versiyonunda görülen bu özellik kişilerin seçilen kişiler ile fotoğraf ve video paylaşılmasını da sağlıyor. Bu bakımdan WhatsApp üzerinden yapılacak paylaşımlar ile kullanıcılar ortak bir içerik sayfasına sahip olarak buradan kolay bir şekilde video ve fotoğraf paylaşabilecek.

Üstelik kullanıcıların WhatsApp durum alanında da görseller üzerinden oynama yapabilmesi ya da emoji kullanabilmesi mümkün olacak. WhatsApp’ta mevcut versiyonda her ne kadar benzer özellik bulunsa da yapılacak yeni güncellemeler ile birlikte bu özelliğin daha da geliştirileceği belirtildi. Bu açıdan şu anda temel özellikleriyle var olan bu durum yapılacak güncelleştirmelerin ardından çok daha kişiselleştirilebilir ve aynı zamanda zenginleştirilebilir bir yapıda olacak.

Güncellemenin ne zaman sunulacağı bilinmezken şu anda Beta versiyonlarında yapılan testlerin ardından dünya genelinde yeni bir güncellemenin yapılarak kullanıcılara kısa süre içerisinde özelliğin sunulması bekleniyor.

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: