bilim ve teknoloji haberleri

Facebook Ve Twitter’a Hala Girilmiyor!

0 0

Facebook ve Twitter başta olmak üzere YouTube gibi pek çok farklı sosyal ağa erişim dün akşam itibariyle kesildi. Üstelik önceki kısıtlamalardaki erişim engellerinden farklı olarak bu sefer cep telefonlarında yoğun bir şekilde kullanılan WhatsApp da yasaklamadan etkilendi.

Açıklama Yapılmadı

Konu ile ilgili hükümet nezdinde herhangi bir resmi açıklama yapılmazken sorunların hala devam ediyor olması bu konuda büyük bir erişim probleminin de ortaya çıkmasına neden oldu. Yapılan yorumlarda internet genelinde bir yavaşlamanın da söz konusu olduğu belirtilirken WhatsApp, Facebook, Twitter ve YouTube gibi Türkiye’de en çok kullanılan servislerin devre dışı kalması kullanıcıların internet kullanımlarında da aksaklık yaşanmasına yol açtı.

Facebook Ve Twitter’a Neden Girilmiyor?

İnternetin neden kapatıldığı ya da neden erişilemediği noktasında büyük bir soru işareti bulunuyor. Öyle ki herhangi bir mahkeme kararı olmadığı oldukça açık ve aynı zamanda hükümet tarafından bir açıklama yapılmadığından dolayı da herhangi bir tedbir alınıp alınmadığı da bilinmiyor. Kullanıcılar sosyal medya ağlarına giriş yapabilmek adına özel uygulamaları kullanmak zorunda olurken VPN aracılığıyla sınırlı erişim sağlamak şu an için mümkün.

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: