bilim ve teknoloji haberleri

Facebook ve Twitter’dan Sosyal Savaş Başladı!

0 0

Sosyal medyada özelikle ünlü kişilerin öldüğüne dair çıkartılan haberler kullanıcılar tarafından büyük bir ilgi görürken, bu durumdan kazanç sağlayan site sahiplerine yönelik Facebook ve Twitter savaş başlattı. Bu savaş ile birlikte bu tip içeriklerin önlenebilmesi adına özel yazılımların geliştirileceği açıklanırken, yanlış haberlerin engellenmesi, kullanıcılarına asparagas haberlere karşı önlem alabilmesi adına önemli bir gelişme sağlanacak. Aynı zamanda Facebook ve Twitter tarafından Google’a verilecek destek ile birlikte arama motorunda da bu yönde değişiklikler yapılabilecek

Bu konuda 2015 yılı içerisinde First Draft Coalition adı ile özel bir birim oluşturulurken, bu birim sayesinde asparagas haberler için önemli planlar geliştirilmiş durumda. Uzun zamandan beri birim tarafından çalışmalar yapılırken, Facebook ve Twitter tarafından da bu birime destek verilmeye başlanması, işlemlerin daha başarılı olmasını sağlayacak.

Siteler İnternetten Kaldırılacak!

Yalan haber yapan, asparagas üreten ve kullanıcıları sürekli yanlış bilgilendiren sitelerin tespit edilmesin ardından internet dünyasından silinmesi gündemde. Bu sayede site yayınları kullanıcılara ulaştırılamayacağı için bu tip durumlarda caydırıcı bir önlem de alınabilecek. Facebook ve Twitter gibi sosyal medyalarda bu tip içerikler böylece yer almayacak ve sitenin Google indeksleri de silinecek. Bu durum asparagası önleyeceği gibi daha kaliteli ve doğru içeriklerin üretilmesini sağlayacak. 

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: