bilim ve teknoloji haberleri

Facebook’a Prisma Filtreleri Geliyor!

0 0

Kullanıcıları fotoğraflarına farklı filtreler uygulamasını ve bu fotoğraflarını paylaşmasını sağlayan Prisma uygulaması pek çok farklı sosyal medya için de ilham kaynağı oldu. Konu ile ilgili elde edilen son bilgilerde kullanıcıların farklı filtreleri kullanabilmesi adına önemli bir hamlenin Facebook için geliştirileceği belirtilirken Facebook, kullanıma sunulacak filtrelerin büyük bir bölümünü Prismadan alacak.

Facebook’a İlham Oldu!

Facebook tarafından bugüne kadar geliştirilen pek çok yenilik sektördeki diğer uygulama ve sosyal ağlardan alınırken Prisma’ya yönelik yapılacak. Bu hamleyle birlikte uygulamanın kullanım oranlarının düşmesi bekleniyor. Zira Facebook kullanım oranları daha fazla olurken kullanıcılar Facebook’ta yer alan filtreleri kullanarak ihtiyaçlarını karşılayabilecek ve böylece Prisma uygulamasının kullanılmasına da gerek kalmayacak.

Facebook için böyle bir özelliğin geliştirilmesi ise kuşkusuz fotoğrafların daha farklı hallerde paylaşılmasını sağlayacak. Kullanıcılara çeşitli efektlerin kullanımı konusunda daha kolay bir imkan sağlayacak Facebook, siteye yüklenen fotoğrafların farklı efektler uygulanarak yayınlanmasını sağlayacak ve aynı zamanda kullanıcıların bu özellik Prisma uygulamasını kullanma noktasındaki ihtiyacını da ortadan kaldıracak

Ne Zaman Geliyor?

Facebook için yapılacak güncellemenin tarihi ile ilgili henüz detaylar belirlenmedi. Bu bakımdan önümüzdeki günlerde yapılacak yeni açıklamalar ile birlikte konu ile ilgili detaylar netleşmiş olacak.

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: