bilim ve teknoloji haberleri

Facebook’ta Büyüme Sürüyor!

0 0

Sosyal medya siteleri arasında en çok kullanılan ve popüler olan Facebook kazançlarını günden güne arttırıyor. Geçen yılın aynı dönemine göre 3 kat daha fazla gelir elde etme imkanı bulan Facebook böylece sadece çeyrek dönemi geliri ile birlikte 7 milyar dolar gibi yüksek bir rakama ulaşmaya başardı.

Mobil Reklam Geliri Artıyor

Üstelik bu dönemdeki net kar 2.38 milyar dolar. Bu açıdan bakıldığında oldukça hızlı bir şekilde büyüme kaydeden Facebook’un farklı servislerine olan ilginin arttığı ve kullanım istatistiklerinin de artış göstermesiyle birlikte çok daha popüler bir hale geldiği görülüyor. Rapor ile ilgili yapılan değerlendirmelerde özellikle mobil reklam sektörünün giderek arttığı ve bu sektörde yaşanan yüzde 84 oranındaki artış ile birlikte Facebook’un çok daha fazla bir gelire ulaşabildiği belirtildi.

2016’nın üçüncü çeyreği itibariyle 1.66 milyar kullanıcı sayısı olan Facebook bir yıllık sürede yüzde 20 gibi bir gelişim kaydetmiş durumda. Çok kısa süreler içerisinde dahi ciddi bir ivme yakalamayı Başaran Facebook önümüzdeki yıllara da umut dolu bakılmasını sağlıyor. Facebook tarafından yapılan resmi açıklamalarda özellikle video ve canlı yayın uygulamalarını ağırlık verileceği belirtilirken bu sayede kullanım oranlarının daha da artırılması hedefleniyor.

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: