bilim ve teknoloji haberleri

Facebook’ta Sahte Haberlerden Korunabilirsiniz

0 0

Facebook özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılan seçimler sırasında sahte haberler nedeniyle ciddi eleştiri alırken seçim sonrasında ilk iş olarak Facebook tarafından bu haberlere karşı mücadele etmek oldu. Facebook tarafından yapılan açıklamalarda sahte ve asparagas haber yaparak kullanıcıları yanıltan haber sitelerinin ve grupların bu konuda engelleneceği belirtilirken, çalışmalara başlandığı duyuruldu.

Facebook için yaşanan bu gelişmelerin önümüzdeki günlerde sonuçlanması beklenirken Google Chrome kullanıcıları için özel bir eklenti de aynı işlevi görebiliyor. Öyle ki geliştirilen ve Google Chrome Store üzerinden yayınlanmaya başlanan küçük eklenti sayesinde sahte haberleri kolay bir şekilde engelleyebilir ve bu içeriklere yanlışlıkla tıklanmasın da önüne geçebilirsiniz.  

Eklenti İle Spamdan Kurtulun

B.S. Detector adı verilen eklenti kişilerin Facebook üzerinde yayınlanan tüm içerikleri kontrol ederek zararlı olanları engelliyor. Böylece kişilerin Facebook ziyaretleri sırasında herhangi bir şekilde zarar görmesi de önleniyor. Bu tip içeriklerin tespit edilmesi halinde eklenti tarafından “Bu web sitesi şüpheli bir kaynak olarak kabul edilmektedir.”mesajı ekranda yayınlanırken kullanıcılar da bu mesajlar doğrultusunda Facebook kullanımlarını daha doğru bir şekilde yapabiliyor.  

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: