bilim ve teknoloji haberleri

Facebook’un İnterneti 40 Milyon Kişiye Ulaştı!

0 0

Facebook tarafından geliştirilen yeni projede internet hizmeti bulunmayan bölgelerdeki kişilerin internet hizmeti alması amaçlanıyor. 3 yıldan beri üzerinde çeşitli çalışmaların gerçekleştirildiği ve aynı zamanda test uçuşlarının yapıldığı internet projesinde bugüne kadar 40 milyon kişiye hizmet verildiği belirtildi. Konu ile ilgili paylaşılan resmi rakamlar oldukça etkileyici olurken 40 milyon kişi Facebook’un internet hizmetinden yararlanarak ücretsiz bir şekilde internet kullanıldı.

Facebook’ta Hedefler Yüksek

Facebook tarafından konuyla ilgili resmi açıklamalar yapılırken insansız hava araçları ile sunulan internet hizmetinin amacına ulaştığı ve artık bu hizmetin stabil bir şekilde kullanılabileceği belirtildi. Bundan sonraki süreç ile ilgili de bilgiler verilirken Facebook’un bu konudaki en önemli amacının 4 milyar insana internet hizmeti sunmak olduğu belirtildi. Bu açıdan bakıldığında dünyanın pek çok farklı bölgesine yapılacak uçuşlar ile birlikte Facebook ücretsiz internet hizmeti sunacak. Kişilerin internet bağlantı imkanı olmadığı bölgelerde Facebook tarafından sunulan ücretsiz hizmet sayesinde internet hizmetinden yararlanabilecek olması kullanıcılar adına da büyük bir imkan sağlıyor. Bu bakımdan önümüzdeki dönemlerde resmen kullanılacak yeni projeler ile birlikte Facebook ücretsiz internet konusunda büyük bir gelişme sağlayacak.

Diğer Firmalara Örnek Oluyor

Facebook tarafından özel olarak geliştirilen bir insansız hava aracının kullanıldığı projede hava aracı güneş enerjisi ile çalışması sayesinde uzun bir süre havada ek bir enerji kaynağına ihtiyaç duymadan kalabiliyor. Böylece internet erişiminin bulunmadığı bölgelere yapılan uçuşlarda insansız hava aracı uzun süre bu bölgede kalarak kesintisiz bir internet hizmeti sağlıyor. İnsansız hava aracının ek bir enerji ihtiyacı olmadan çalışabilmesi aynı zamanda Facebook için de hizmetin ekonomik bir şekilde sunulmasını sağlıyor. Facebook insansız hava aracının bakım ve onarımlarının yanı sıra uzaktan internet bağlantısını sağlayarak projenin başarılı bir şekilde hizmet vermesini mümkün hale getiriyor. Önümüzdeki dönemlerde özellikle Google gibi pekçok teknoloji devinin de benzer projeleri aktif hale getirilmesi bekleniyor. Benzer bir hizmeti balonlar ile sağlamak isteyen Google, Facebook ile birlikte internet hizmetinde yeni bir dönem başlatmak istiyor.

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: