bilim ve teknoloji haberleri

Facebook’un Kurucusu Mark Zuckerberg’ün Ürettiği Jarvis İsimli Yapay Zeka, Nickelback’i Aşağıladı

0 0

Mark Zuckerberg, kendi ürettiği Jarvis’e Nickelback’in güzel bir şarkısını çalmasını söylediğinde Jarvis çok ilginç bir cevap verdi.

Nickelback, Facebook’un kurucularından olan Mark Zuckerberg tarafından yayınlanan yeni bir videoda aşağılandı.

Zuckerberg, Jarvis adlı yapay zeka sisteminin çalışmalarını göstermek için yayınladığı yeni bir videoda sıklıkla Kanada grubunu alaya aldı.

Yayınlanan videoda Mark Zuckerberg, yapay zeka programına “güzel bir Nickelback şarkısı çal.” diyor. Yapay zeka programı Jarvis ise “Üzgünüm Mark, korkarım bunu yapamam.” diyor ve ardından da “Nickelback’in hiç güzel şarkısı yok.” diyor. sosyal medya patronu ise “Güzel! Bu aslında bir testti.” diyor ve Nickelback’i çok kötü aşağılıyor.

Bu son hakaret, Kanadalı bir polis memurunun Noel sezonunda sarhoş bir şekilde araba kullanırken yakalandığı sürücüleri hapishaneye götürürken ek olarak Nickelback isimli rock grubunun müziklerini sürücülere dinleterek bir ceza daha verdiğini sosyal medyada paylaşması üzerine yaklaşık bir ay sonra ortaya çıktı.

Polis memuru daha sonra yaptığı şaka için özür diledi ve şakasının bu kadar büyük bir boyuta varacağını düşünmediğini belirtti.

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: