bilim ve teknoloji haberleri

Facebook’un Reklam Veren Sayısı Ne Kadar?

0 0

Reklam veren kişiler için en iyi platform onlardan bir tanesi Facebook olurken Facebook tarafından yayınlanan son raporlarda reklam servisindeki son durum bilgisi paylaşıldı. Facebook sayfalarını kullanan işletmeler ve girişimciler ciddi bir pazarın oluşmasını sağlarken özellikte Eylül ayı itibariyle 60 milyon işletmenin sisteme kayıt olduğu açıklandı. 60 milyon potansiyel reklam verenin olduğu reklam servisi elde edilecek gelir ve oluşturulacak olan reklam pazarı oldukça etkileyici.

Kaç Tanesi Reklam Veriyor ?

60 milyon işletmenin 4 milyondan fazlasının aktif bir şekilde reklam verdiği belirtilirken konu ile ilgili resmi açıklamalar Facebook Operasyon Şefi Sheryl Sandberg tarafından yapıldı. Facebook kullanıcı sayısının artması ve çok daha etkin bir şekilde kullanılmaya başlanması işletmelerin reklam tercihlerinde Facebook’u kullanmasını sağlarken özellikle son dönemlerde Güneydoğu Asya Bölgesi’nin önemli bir gelişim İçerisinde bulunduğu ve reklam faaliyetlerinin bu bölgede yoğun olarak gerçekleştirildiği ifade edildi.  

Yapılan açıklamalarda gelecek ile ilgili bilgiler de paylaşılırken yakalanan bu istikrarın yapılacak değişiklikler ve gelişmeler ile birlikte çok daha büyütüleceği ve Facebook reklam servisinin tüm dünya genelinde etkin bir şekilde kullanılması adına gerekli altyapının hazırlandığı ifade edildi.

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: