bilim ve teknoloji haberleri

FBI 3 Yılda 430 Bin Göz Taramış!

0 0

Amerika Birleşik Devletleri’nde yayın yapan bir teknoloji sitesi tarafından gündeme getirilen haberlerde FBI tarafından önemli bir projenin yürütüldüğü ve 430 bin göz tarama verisinin toplandığı ifade edildi. Yapılan çalışmanın üç yıldan beri gerçekleştirildiği ve 3 yıl içerisinde ciddi bir veritabanının oluşturulduğu açıklanırken bu sadece Kaliforniya gibi bir yerde her gün ortalama 189 kişinin göz verisinin alındığını gösteriyor.

Gözaltına Alınan Kişilerden Veriler Alındı

Suçlar ile mücadele ve kişilere kolay bir şekilde ulaşabilmek adına göz tarama verilerinin önemli bir avantaj sağladığı ifade edilirken kişiler bu duruma aynı zamanda eleştiri de yöneltti ve aynı zamanda şikayetçi de oldu.

Teknolojinin kişiler izleme konusunda büyük bir avantaj sağlaması FBI birimi tarafından böyle projenin yürütülmesini sağlarken göz tarama verilerinin alınmasında gözaltına alınan kişilerin kullanıldığı ve gözaltındaki kişiler tarafından sağlanan veriler ile geniş bir veritabanına sahip olunduğu belirtiliyor.

Parmak izine benzer şekilde göz tarama işleri kolaylaştırırken pek çok olay sonrasında parmak izine erişim sağlanamaması alternatif bir veriye ihtiyaç duyulmasına neden oldu. Bu durum sonrasında ise göz tarama işlemleri yapılmaya başlandı.

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: